Ознака: руска војска
Спорт

Русите имаат уште три цели до конечна победа

пред 3 мес.
Свет

Руската војска во Украина има подземен град со површина колку Македонија (ФОТО)

пред 3 мес.
Свет

Следува голема руска офанзива од четири точки на фронтот

пред 3 мес.
Свет

Војник на Вагнер се бори за 3,500 долари месечно, на руската војска за три пати помалку

пред 11 мес.
Свет

Koлку се вистинските загуби на руската војска во Украина? (ФОТО)

пред 2 години
Свет

НАТО надмоќен во однос на руската војска на секое поле (ФОТО)

пред 2 години
Свет

Планот на Русија за денеска е да се пробие до Киев со тенкови

пред 2 години
Свет

Мачка и глушец: Воената моќ на Русија и Украина не може ни да се спореди

пред 2 години
Свет

Руската војска се засилува со најмодрени „Сухоји“

пред 3 години
Воени дејствија во северозападна Сирија

Бунтовниците со дронови нападнале руска база во Латакија

пред 5 години
Според најблискиот соработник на Путин

Русија е подготвена да влезе на Северот на Косово ако Србија тоа го побара

пред 5 години
Војниците ќе се претопуваат со околината

Русија прави невидлива војска (ФОТО)

пред 5 години
Руската војска има и вакво чудо

Луда машина за термички третман и дезинфекција на оружје (ВИДЕО)

пред 5 години
Споредба

Која војска е посилна-НАТО или руската (ВИДЕО)

пред 6 години
Демонстрација на моќ

Руски авиони грмат над Србија (ВИДЕО)

пред 6 години
Балканското оружје на цена кај терористите

Руската војска во Сирија запленила лансирни цевки произведени во Прилеп (ФОТО)

пред 6 години
Грандиозно духовно здание

Руската војска гради свој црковен храм (ВИДЕО)

пред 6 години