Ознака: роналдо
Спорт

Роналдо стана најдобриот стрелец во историјата на фудбалот

пред 4 недели
Спорт

Роналдо во Сплит со телохранители и специјалци, никој не може да и се доближи на ѕвездата

пред 3 мес.
Спорт

Одблиску ги видоа нивните идоли: Децата од Албанија кои скокнаа од тераса се запознаа со Роналдо и Буфон

пред 1 година
Спорт

Шварценегер бара Роналдо да се нарекува „Терминатор“

пред 1 година
Спорт

Koj го извлече подебелиот крај: Роналдо и Нејмар се степаа во рингот (ВИДЕО)

пред 2 години
мајсторија во афричката савана

Антилопа стана хит на интернет: Изведе дриблинг подобар од Меси, Роналдо…

пред 2 години
Жешки лајкови

Бившата на Нејмар ги разгоре страстите

пред 2 години
си купи „мекларен сена“

Роналдо со нова „играчка“ од милион долари (ВИДЕО)

пред 2 години
тој беше првиот роналдо

Еден од најдобрите светски фудбалери на сите времиња денеска е непрепознатлив

пред 2 години
Магазин

Роналдо во Дубровник сместен во елитна вила каде ноќевањето чини 7000 евра

пред 2 години
Еве како еден од најдобрите фудбалери се опушта пред натпревар

Распеан Роналдо заедно со вереницата Георгина и синот (ВИДЕО)

пред 2 години
португалецот пред мечот со атлетико

Роналдо: Сакаме да направиме се за да победиме

пред 2 години
Спорт

Роналдо во нови проблеми поради атрактивната Мануела

пред 2 години
Ѕвездата на „слатки“ маки

Фан на Јуве го предизвикува Роналдо (ФОТО/ВИДЕО)

пред 2 години
Спорт

Меси побогат од Роналдо, Португалецот со повеќе спонзорски договори – Заедно заработиле околу 200 милиони евра

пред 2 години
Од продавачка во бутик до трендсетерка

Девојката на Роналдо блеска (ФОТО)

пред 2 години
Поранешната девојка на Роналдо има само пофални зборови

Тој е вистински џентлмен, никогаш не би силувал девoјка (ВИДЕО)

пред 2 години
Се појави и снимка

Како Роналдо ја „смувал“ девојката која го обвинува дека ја силувал

пред 2 години
Спорт

Роналдо: Реал Мадрид стои зад аферата со силувањето

пред 2 години
Ова е лага. Таа сака да се прослави на сметка на моето име

Роналдо со остра реакција по обвинувањата дека силувал Американка

пред 2 години