Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо кога му е здодевно си нарачува автомобили.Љубимците на четири тркала му се голема страст па и самиот не знае колку ги има во гаражата.

Сега тој нарача нов „бесен“ автомобил. Станува збор за Мекларен сена“ чија вредност е „само“ милион долари.

 

View this post on Instagram

 

Enjoy 😉👌🏻

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on