Ознака: ресторани
Економија

Се отворија терасите на кафулињата и рестораните, ќе работат до 20 и 30 часот

пред 2 мес.
Економија

Дојде живот-се отворија кафулињата и рестораните

пред 2 мес.
Економија

Угостителите и туристичките агенции утре излегуваат на протест

пред 2 мес.
Економија

Бектеши: Можно е угостителските објекти да се дозволи да работат до 23 часот

пред 5 мес.
Економија

Од следниот четврток угостителските објекти ќе работат до 21 часот

пред 5 мес.
Економија

НУК ќе бара оценување на уставноста на Одлуката за ограничување на работата на угостителите

пред 6 мес.
Македонија

Филипче: Работа на угостителите после 18 часот, овој период, би можело да биде ризично

пред 6 мес.
Економија

НУК реагира: Мерките за новогодишните и божикните празници ќе предизвикаат загуби од 18 до 22 милиони евра

пред 6 мес.
Економија

Засилени контроли за да спречат предновогодишни забави во кафеаните

пред 6 мес.
Економија

Од денеска кафулињата и рестораните ќе работат до 21 часот

пред 8 мес.
Македонија

Од денеска кафулињата и рестораните ќе работат до 23 часот

пред 8 мес.
Свет

Од сабота згаснува ноќниот живот во Берлин поради короната

пред 8 мес.
Регион

Во Србија кафулињата и рестораните ќе работат до 23 часот

пред 8 мес.
владата донесе одлука

Рестораните и кафулињата ќе работат до полноќ, а за време на викендите до 1 часот по полноќ

пред 12 мес.
ПО КОЛАПСОТ НА РЕСТОРАНИТЕ „ЏЕЈМИС ИТАЛИЈАН“

Ѕирнете во куќата на „банкротираниот“ Џејми Оливер – раскош што вреди 10 милиони евра

пред 2 години
Македонија

Министрите по ресторани лани потрошиле скоро 115 илјади евра

пред 2 години