Ознака: рек битола
Економија

Мицкоски: Владата на ВМРО-ДПМНЕ со проекти за стабилен електроенергетски систем, модернизација на РЕК Битола, нов пристап за Чебрен како и стимулирање на обновливата енергија

пред 5 мес.
Македонија

Тендерот за фирмата на белорускиот конзул Марковски говори за наводната прозападна ориентација на СДСМ и ДУИ

пред 5 мес.
Економија

100 гости и богата трпеза во РЕК Битола за крај на грејната сезона (ФОТО)

пред 1 година
Економија

ЕСМ: Третиот блок на РЕК Битола ставен во функција, новиот трансформатор под будно око на стручни лица

пред 2 години
Економија

Власта крие дека добила пари за да го затвори РЕК Битола и Осломеј

пред 2 години
Економија

Mицкоски открива дека власта ќе ги затвори Осломеј и РЕК Битола

пред 2 години
Македонија

Ковачевски, објаснете им на битолчани зошто прифаќате за 100 милиони евра кредит да го затворите РЕК Битола и да оставите 4.000 луѓе на улица

пред 2 години
Економија

АД ЕСМ: Денеска започна ремонтот на првиот блок во РЕК Битола

пред 2 години
Економија

Власта го уништи РЕК Битола, цената ја плаќаат граѓаните со поскапа струја

пред 2 години
Економија

Мицкоски: Багерите во РЕК Битола работа 36 часа во денот

пред 2 години
Економија

Разрешени директорите на РЕК Битола и на РЕК Осломеј

пред 3 години
Економија

Висок напон причина за пожарот во РЕК Битола

пред 3 години
Економија

РЕК Битола: Струја од само еден блок

пред 3 години
Економија

Димитриеска Кочоска: Никогаш во историјата РЕК Битола не бил надвор од функција среде грејна сезона, одговорност мора да има

пред 3 години
Економија

РЕК Битола не произведува струја, два блока се во прекин

пред 3 години
Економија

Maвровски: Хаварии во РЕК Битола се случуваат секогаш кога СДСМ е на власт

пред 3 години
Економија

ЕСМ: Понудите за јаглен за РЕК Битола испратени на техничка евалуација, одлуката до крајот на наредната недела

пред 3 години
Македонија

Несреќа во РЕК Битола, загина 38-годишен работник

пред 3 години
Македонија

Mицкоски откри нов скандал: Власта си спрема аванс за пред избори

пред 3 години
Економија

Реакција од ЕСМ: РЕК Битола во моментов работи согласно потребите на електроенергетскиот систем

пред 3 години