Ознака: приштина
Регион

Откажан состанокот Белград-Приштина

пред 2 години
Регион

Белград предупредува на последици по енергетскиот договор меѓу Тирана и Приштина

пред 3 години
Регион

Макрон: По изборите во Косово се вклучувам во решавањето на проблемот со дијалогот Белград-Приштина

пред 3 години
станува збор за втор ваков случај во Приштина

Во Косово се роди бебе со два пола, тежи само 995 грама

пред 3 години
Регион

Летови од Приштина пренасочени во Скопје

пред 3 години
менаџментот на аеродромот тврди дека сите летови ќе бидат реализирани

Штрајк на аеродромот во Приштина: Утре на два часа, во среда цел ден

пред 3 години
Регион

Харадинај се врати во Приштина, продолжува да раководи со Владата

пред 3 години
според дипломатски извори од париз

Ништо од дијалогот Белград – Приштина, состанокот во Париз нема да се одржи

пред 3 години
србија и косово пропуштаат прилики смета портпаролката на еу

Коцијанчиќ: Белград и Приштина итно да го продолжат дијалогот

пред 3 години
тешко да се мотивираат лидерите да се вратат на маса

Дијалогот меѓу Приштина и Белград одложен за јули, соопшти еврокомесарот Хан

пред 3 години
Акција на здравствената инспекција и полицијата

Во Приштина затворени четири болници поради трговија со човечки органи

пред 3 години
уапсени 4 лица во приштина

Разбиен синџир на трговија со човечки органи

пред 3 години
акција во приватна клиника во приштина

Полицијата во Косово уапси четири лица поради трговија со органи

пред 3 години
Спорт

Вучиќ до Албанците: Ќе ви направиме стадион, Приштина еден ден ќе игра во српската лига

пред 3 години
Регион

Српската листа не доби дозвола за учество на изборите во северно Косово

пред 3 години
приведени се пет лица

Незаконска трговија со човечки органи во Приштина

пред 3 години
Регион

Коцијанчич до Приштина: Укинете ги таксите и продолжете со дијалогот

пред 4 години
Ставот на ЕУ за царините и понатаму јасен

Коцијанчич: Итно да се укинат мерките на Приштина

пред 4 години
БРИСЕЛ И ПОКАЖА ЖОЛТ КАРТОН НА ПРИШТИНА

Косово да ја укине таксата за меѓународни брендови, инаку ништо од европските аспирации

пред 4 години
Големи играчи седнуваат на маса

Русија и САД се приклучуваат на преговорите Белград-Приштина

пред 4 години