Ознака: претседателски кандидат
кандидатот на СДСМ и коалицијата гласаше во населбата Автокоманда

Пендаровски: Очекувам уште поубедлива победа во вториот круг

пред 5 години
Право на глас имаат 1.808.131 граѓанин

За денеска да избереме претседател потребно е да гласаат 723.253 гласачи

пред 5 години
Кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата гласаше во првиот круг

Силјановска: Очекувам да влезам во вториот круг, во спротивно ќе гласам за Блерим Река

пред 5 години
од митингот во Делчево

Силјановска: Употребата на македонскиот јазик не е мешање во внатрешните работи на Грција

пред 5 години
ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА ГО ПРЕЗЕНТИРА СВОЈОТ ПЛАН И ВИЗИЈА

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Делчево

пред 5 години
Македонија

Кампањата во полн ек: Силјановска денеска во Прилеп, Пендаровски во Гази баба

пред 5 години
Македонија

Кампањата почнува: Претседателските кандидати тргнуваат во трка по гласачи

пред 5 години
претставникот на ВМРО-ДПМНЕ за претседателскиот кандидат

Арсовски: Бројот два значи победа во двата круга (ВИДЕО)

пред 5 години
Дијаспората незаинтересирана

Досега само 668 иселеници се пријавиле за гласање на претседателските избори

пред 5 години
Состанок во СДСМ за претседателски кандидат

На Бихаќка се разгледува листата со фаворите: Пендаровски, Спасовски, Шекеринска и Димитров

пред 5 години
во игра неколку имиња

СДСМ и ДУИ денеска треба да го објават заедничкиот кандидат за претседател

пред 5 години
Македонија

По пратеничките прашања, Ахмети и Заев на „долго и широко“ ќе разговараат за претседателски кандидат

пред 5 години
Македонија

Заев: Процесот на разговори за заеднички претседателски кандидат продолжува

пред 5 години
Ќе имаме ли женска претседателска трка

Пресинг Тв дознава: Теута Арифи најсериозен консензуален кандидат на ДУИ и СДСМ

пред 5 години
во клубот на пратеници

Заев и Ахмети утре на средба за претседателски кандидат

пред 5 години
Македонија

И СДСМ преку оглас ќе бара кандидат за претседател на државата

пред 5 години
ваш став

За каков претседателски кандидат би гласале?

пред 5 години
Според партиски извори

Пресинг ТВ дознава: Агим Нухиу прв фаворит на ДУИ за претседателски кандидат

пред 5 години
Интервју со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ

Николоски: На ВМРО-ДПМНЕ му треба претседателски кандидат кој ќе ја обедини десницата, неопределените и разочараните

пред 5 години
Три причини зошто застана позади иницијативата

Астеруд: Силјановска во ниеден момент ме нема разочарано, ниту уплашено со нејзината вредносна матрица

пред 5 години