Ознака: посета
Македонија

Бујар Османи денеска во Софија на средби со Борисов и Захариева

пред 3 недели
Македонија

Пахор и Пендаровски беа во обиколка на Охрид и гледаа показна вежба на армиските специјалци

пред 1 месец
Македонија

Пендаровски: Очекуваме датум за преговори, не постои друга алтернатива за државата

пред 1 година
Македонија

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ во официјална посета на земјава

пред 1 година
во подметнати пожари во август годинава беа уништени 150 хектари шума

Пендаровски засади дрвца во опожарената шума кај Кочани

пред 1 година
Македонија

Алексис Ципрас денес пристигнува во Скопје, попладнево ќе се сретне со премиерот Заев

пред 1 година
Доаѓа во Скопје, а ќе го посети и Охрид

Мајк Помпео идната недела во Македонија

пред 1 година
Дипломатска турнеја

Мајк Помпео во октомври во Скопје

пред 1 година
Француско соопштение за посетата на Никола Димитров на Париз

Франција инсистира на владеење на правото и продолжување на реформите

пред 1 година
германската канцеларка е во дводневна посета на кина

Меркел: Трговската војна меѓу Кина и САД влијае на целиот свет

пред 1 година
Македонија

Српската премиерка в понеделник во посета на Скопје

пред 1 година
откако во петокот приштина воведе забраната за увоз

Бектеши утре на Косово по аргументи за воведувањето забрана за увоз на компир и мед

пред 1 година
Регион

Грабар-Китаровиќ во Израел: Бих е нестабилна земја под контрола на милитантниот ислам

пред 1 година
ПОКАНАТА ПРИФАТЕНА

Мицотакис оди кај Меркел во август, Берлин не сака грчки изненадувања

пред 1 година
За време на заедничката посета на транзитниот центар „Винојуг“

Спасовски – Бабиш: Чешка даде најголема поддршка за време на мигрантската криза

пред 1 година
средба на владиниот економски тим и чешкиот премиер Бабиш

Чешка и Македонија да ја зголемат соработката во делот на економијата

пред 1 година
на денот на сесловенските просветители св. Кирил и Методиј

Македонска делегација на аудиенција кај папата Франциск

пред 1 година
државниот врв во официјална посета на црна гора

Заев и Ѓукановиќ ги потврдија традиционално добрите односи

пред 1 година
германската канцеларка во посета на загреб

Меркел: Начелно ја поддржуваме европската перспектива на Западен Балкан

пред 1 година
„Ватикан њуз“

Папата Франциск во авион се сети на Македонија

пред 1 година