Ознака: плата
Економија

Просечната плата во мај 26.390 денари, највисоки во ИТ, финансиите и фармацијата

пред 2 недели
Економија

Просечната нето плата во април 25.830 денари

пред 1 месец
барање од сојуз на синдикати

Заболените од КОВИД-19 и работниците во изолација да добијат цела плата

пред 2 мес.
Економија

По пет месеци без плата, вработените од Еурокомпозит бараат Владата да каже дали има мерки за нив

пред 3 мес.
Економија

Вработените во „Жито Прилеп“ почнаа со штрајк, не зеле плата два месеца

пред 4 мес.
Синдикатите го бараат ветеното од Владата

Беговиќ: За да задржите стручен кадар треба да го платите

пред 9 мес.
Економија

Македонија со најмала плата од сите земји во регионот

пред 9 мес.
колку вие заработивте оваа година?

Швеѓаните просечно годишно заработуваат по 26.500 евра

пред 10 мес.
Економија

Американскиот работник во просек е платен 28,09 долари на час

пред 10 мес.
во кисела вода

Му го запалил џипот на газдата оти му должел плати

пред 11 месец
Погрешни најави

Владата поправа: Се уште не е утврдено колку ќе изнесува минималецот

пред 11 месец
Економија

Заев најави економски мерки за супституирање раст на нето платите

пред 11 месец
платите во високото образование не се зѕолемени повеќе од 10 години

Независниот академски синдикат бара прогресивно зголемување на платите

пред 12 мес.
Зголемена за 3,6 проценти во однос на лани

Просечната плата во Словенија 1.108 евра

пред 12 мес.
не е ни чудо што многумина одат таму да заработат

Просечна јунска нето плата во Хрватска е 875 евра

пред 12 мес.
Економија

Царовска: Платите на социјалните работници зголемени за 22 отсто

пред 1 година
Економија

Царовска: Вработените во градинките добиваат за 16 отсто повисоки плати

пред 1 година
Економија

Анѓушев: До крајот на 2020 година просечната плата ќе биде 500 евра

пред 1 година
Економија

Трипуновски: Над 500 вработени во „Водостопанство“ трет месец немаат земено плата

пред 1 година
ВМРО-ДПМНЕ обвинува

Стоилковски: МНР дели плата, а вработените без здравствено осигурување

пред 1 година