Ознака: патници
Македонија

Дали во автобусот имало уште еден човек?

пред 3 години
Македонија

Патникот од Прешево тврди дека се спасиле осум патници!?

пред 3 години
Македонија

Во автобусот имало патници од Скопје, Битола, Струмица и Велес

пред 3 години
Македонија

Арсовски: Зошто Заев лично се јавувал да се пуштат пет возила на Деве Баир, што превезувале тие за да мора да се пропуштат?!

пред 3 години
Економија

Се зголемува капацитетот на патници во превозните средства од 50% на 75%

пред 3 години
Регион

Во Хрватска излета автобус и се преврте, повредени се осум патници

пред 4 години
Свет

Вашингтон пост: Се развиваат апликации за ковид пасоши

пред 4 години
Македонија

Нови дополнителни мерки: Ограничување на бројот на патници во јавниот превоз на 50 проценти, забрана за секакви настани

пред 4 години
податоци на Државниот завод за статистика

Авионскиот превоз со најголем раст на патници и стока

пред 5 години
Регион

Бугарски авион влегол во турболенција-10 патници повредени

пред 5 години
СЕ НАДЕВААТ ДЕКА НЕМА ДА ИМА НОВИ „ИЗНЕНАДУВАЊА“

Заврши малтретажата на 150-те патници – авионот за Хургада конечно на писта

пред 5 години
ИМ СКИСНАЛ ОДМОРОТ УШТЕ ПРВИОТ ДЕН

Тргнале за Хургада, заглавиле на скопскиот аеродром – 6 часа чекаме, авион нема!

пред 5 години
ТРЕБАЛО ДА БИДЕ ПАТУВАЊЕ ОД СОНИШТАТА ДО ФЛОРИДА

Норвешки крузер влегол во зона на силно невреме- следувале две минути хорор

пред 5 години
дивјачки поход во сплит

Подивен маж демолира автобус додека патниците врескаат внатре (ВИДЕО)

пред 5 години
Во првите девет месеци од годинава патувале 1,8 милиони патници

Раст на бројот на патници на македонските аеродроми

пред 6 години