Ознака: патарина
Регион

Со ден таг ќе минувме патарини во Македонија и во Србија

пред 1 година
Магазин

Водич низ Грција: За патарина до Халкидики ќе дадете дадете помалку од Македонија, но бензин наполнете дома

пред 1 година
Македонија

Кумановци на 4-ти февруари ќе ја блокираат патарината за да не можат да дојдат Бугари во Скопје

пред 1 година
Ќе биде готова за девет месеци

Се гради и последната патарина на Коридор 10 кај Демир Капија

пред 5 години
Новитет на автопатот кон Грција

Се наплаќа патарина кај Гевгелија

пред 5 години
Економија

Од патарини годинава инкасирани 23,5 милиони евра, продадени 6.735 картички и тагови

пред 5 години
Регион

Поскапеа патарините во Србија, од Ниш до Белград – 900 динари

пред 5 години
Регион

Патарината во Србија поскапе за 12 отсто: Од Белград до македонска граница ќе треба да платите 13 евра во еден правец

пред 5 години
Регион

Поради изборите: Утре бесплатни патарини во Грција

пред 5 години
стартуваше со работа контролниот центар

Од денеска електронската наплата на патарините на Коридорот 10(ВИДЕО)

пред 5 години
Економија

Жители од селата во близина на патарината кај Смоквица бараат да бидат ослободени од плаќање

пред 5 години
Регион

Поскапување на Коридорот 10: За патарина до Белград ќе треба да платите околу 25 евра во двата правци

пред 5 години
Од утре наплата на патарина низ Грделичка клисура

Се зголемуваат цените на патарините низ Србија

пред 5 години
Македонија

Владата распиша тендер за патарина за автопат за кој не се знае кога ќе биде готов

пред 5 години
Економија

Според директорот Китанов реакциите за цените на патарините биле дневно популистички

пред 5 години
Бесконтактни смарт картици за заштеда од 2% за граѓаните и 7% за фирмите

Ако користите картичка, патарината од 80 денари ќе ве чини 78 денари

пред 5 години
Регион

Во Србија од 1 јули поскапуваат патарините за 12 отсто

пред 5 години
Удрил во оставените стари столбови

Камион се заби во старата патарина кај Градско (ФОТО-ВИДЕО)

пред 5 години
ја удрил рампата и избегал

Со „Мазда“ влегол на патарина кај Градско во 3 изутрина

пред 5 години
нов инцидент на патиштата во Македонија

Возило излета кај велешката патарина (ФОТО)

пред 5 години