Ознака: пасоши
Македонија

СДСМ и ДУИ не гласаа за продолжување на рокот на старите пасоши

пред 1 месец
Македонија

Тошковски: Со ова ниво на издавање пасоши ќе треба уште една година сите државјани на Македонија да добијат патни исправи

пред 2 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе претставка: Дали Уставен ќе го продолжи рокот на пасошите?

пред 3 мес.
Македонија

Денеска бугарски пасоши ќе добијат и претседателот и секретарот на затворениот КЦ „Иван Михајлов“ во Битола

пред 11 мес.
Македонија

Судијката за пасошите на балканските кланови призна дека не може да се виновни „ситни риби“ во МВР

пред 2 години
Регион

За Бугарите од „бугарските историски заедници“ во странство, пасоши на „брза пруга“

пред 2 години
Македонија

Oд следниот четврток пасошите ќе бидат „северни“

пред 3 години
вмро-дпмне се закани

Случајот со давање пасоши пак ќе се отвори штом ВМРО-ДМНЕ дојде на власт

пред 3 години
Македонија

Трајанов: Во “Мафија” се вклучени високи функционери од МВР

пред 3 години
Македонија

Криминалците и нарко басовите се уште ги имаат македонските пасоши

пред 3 години
Македонија

Ковачки: Заради издавањето на пасоши од Заев и Спасовски, ризикуваме да бидеме оквалификувани како земја спонзор на тероризам

пред 3 години
Македонија

Истрагата за аферата со пасошиште ќе се прошири

пред 3 години
Македонија

Скандалозно е што Заев вели дека е легитимно неговите коалициони партнери да имаат средба со мафијаши

пред 3 години
Македонија

Милошоски: Поради аферата „Мафија“ се ризикува безвизниот режим да биде ограничен, или да биде суспендиран

пред 3 години
дали претседателот се дистанцира од аферата?

Кабинетот на Пендаровски за „Пресинг ТВ“: Шефот на државата за пасошите на криминалците разбрал од МВР

пред 3 години
Македонија

Заев за криминалот со македонски пасоши-Тој што го открил треба да се награди, а не да одговара

пред 3 години
Македонија

ОЈО гони 11 лица, едно е недостапно за полицијата – се користеле идентитети на лица од дијаспората!

пред 3 години
Македонија

Единствениот со кој Мицкоски контактирал, а можеби е поврзан со пасошите е Заев

пред 3 години
Македонија

Важно соопштение од МВР за сите кои имаат закажано за вадење на лични документи

пред 3 години
Македонија

Русковска тврди: Мијалков не може да помине граница – пасошот му е одземен, не е утврдено дека има и други

пред 3 години