Ознака: пасош
вмро-дпмне обвинува

Лични карти и таблички нема,ама пасоши за криминалци има

пред 1 година
Хроника

Листата се шири: Пасош добил и учесникот во грабежот на Пошти во 2008 година

пред 1 година
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог за пратениците да имаат само македонско државјанство, СДСМ e н потег

пред 2 години
Свет

Патување во ЕУ само со Ковид пасош, останатите ќе мора да се тестираат

пред 2 години
Македонија

Македонската дијаспора може да остане непопишана бидејќи нема важечки пасоши и документи

пред 2 години
короната ја забави постапката

Maкедонците во странство се жалат дека тешко доаѓаат до пасош

пред 2 години
Македонија

Лидија Димова повикана во Кривичен-Обвинителството бара одземање на пасошот

пред 2 години
нова провокација на косовските власти

На Косово не може да се влезе со српски пасош?

пред 3 години
Не му го враќа пасошот

Судот не дозволува Мијалков да се лекува во Чешка

пред 3 години
Македонија

Мијалков си го бара пасошот за да оди на операција во странство

пред 3 години
„global sos“

Изгубен пасош, кражба: МНР отвoра линија за сите кои ќе имаат невоља додека се во странство (ВИДЕО)

пред 3 години
Совети доколку се најдете во многу непријатна ситуација

Не паничете: Што доколку го загубите пасошот додека сте на одмор

пред 3 години
Регион

Во Албанија граѓаните ги палат пасошите откако ќе ја напуштат земјата

пред 3 години
на влез и излез од земјата

Во пасошите почна да се става печат со Република Северна Македонија (ФОТО)

пред 4 години
Македонија

Заев: Можеби ќе бидам првиот Македонец со пасош со новото име Северна Македонија

пред 4 години
Македонија е на 43. место во Светот

Со македонски пасош без виза во 125 земји

пред 4 години
Прв е пасошот на Обединети Арапски Емирати, а потоа се Германија и Сингапур

Македонскиот пасош 36. во светот

пред 4 години
Завршил во притвор

Кумановец со фалсификуван пасош сакал да излезе од Македонија

пред 4 години