Ознака: парно греење
Македонија

Скопјани ќе имаат парно цела зима, уверува Владата

пред 7 мес.
Македонија

Детската клиника „Козле“ без греење?

пред 7 мес.
Македонија

Eве каде може да потпишете нов договор за парно греење и кои документи треба да ги носите

пред 8 мес.
Македонија

Радијаторите во Скопје затоплени наместо топли

пред 8 мес.
Економија

EСМ и Адора се договорија: Скопјани ќе имаат парно од 15 октомври

пред 8 мес.
Економија

Грејната сезона за скопјани приклучени на системот на БЕГ почнува утре

пред 4 години
Наредната недела треба да се формализира барањето на ГЕС за лиценца за топлинска енергија

Шилегов очекува дека ќе се намали цената на парното греење

пред 4 години
Економија

Подготовки за грејната сезона, потрошувачите да ги проверат инсталациите

пред 4 години
Економија

Поевтино парно за скопјани од 1 август (ВИДЕО)

пред 4 години
ветувањата се дека ќе има пониски сметки

Со одлука на Влада: Град Скопје го доби парното

пред 4 години
Економија

Прифатени најголем дел од барањата што ги поднесоа искучените од системот за парно греење

пред 4 години
со новите Правила за снабдување со топлинска енергија

Исклучените од парно кои не живеат во становите сепак ќе плаќаат паушал

пред 4 години
Економија

Бислимовски: Поддршка за приклучените на парно греење кои ќе постават калолиметри

пред 4 години
Нов изум на Регулаторната комисија

Комисија ќе оди по станови да проверува зошто сте го исклучиле парното

пред 5 години
До крајот на оваа година ќе се знае

Дали исклучените од парно греење ќе плаќаат сметки?

пред 5 години
ракомет жени

Македонија ја совлада Италија во пријателски натпревар

пред 5 години