Ознака: папа
Денеска се навршуваат 38 години од атентато на папата Јован Павле II

„Бугарската трага“ остана во историјата на Ватикан

пред 4 години
Свет

Папата бара монахињите и свештениците да пријавуваат сексуално злоставување

пред 4 години
„Ватикан њуз“

Папата Франциск во авион се сети на Македонија

пред 4 години
Македонија

Премиерот Заев му подари на папата Франциск реплика од теракотна икона од Виничко кале

пред 4 години
Македонија

Г.г. Стефан: Ватикан подава рака кон нашиот народ и држава

пред 4 години
Од пред Спомен-куќата на Мајка Тереза

Бесплатни билети за литургијата на папата може да се подигнат и в недела

пред 4 години
Непосредно пред посетата

Папата Франциск ги „избриша“ Кирил и Методиј од Македонија и ги запиша во Бугарија (ФОТО)

пред 4 години
соопштение од тав по повод посетата на папата

За утринските и вечерните летови во вторник дојдете порано

пред 4 години
Се откажуваат закажаните термини

Папата го исчисти „Мој термин“ за 7 мај – ама нема да се умира за него

пред 4 години
Софиски „Дневник“

Како се чува папата и кој е доктор Доминико Џани?

пред 4 години
поссебни правила на движење

Посебни правила за движење на автомобили и пешаци во Скопје за време на посетата на папата

пред 4 години
владата пресече

Денот на посетата на папата сепак ќе биде работен

пред 4 години
Во последното обраќање во 2018 година

Папата се помоли за семејствата лишени од мир и хармонија

пред 4 години
Необичен гостин во Ватикан

Глувонемо дете ја прекина аудиенцијата на папата

пред 4 години
Македонија

„Телам“: Папата Франциско догодина доаѓа во Македонија

пред 4 години