Ознака: Папа Франциско
Свет

Папата Франциско со критика за демонстрантите кои се против ограничувачки мерки, особено против носењето маски

пред 3 години
на денот на сесловенските просветители св. Кирил и Методиј

Македонска делегација на аудиенција кај папата Франциск

пред 4 години
Свет

И Папата има плата: Mесечно добива 2.500 евра

пред 4 години
строги правила за влез на плоштадот

Кај Папата не носете запалки, ножици, жилети и храна во стаклена амбалажа

пред 4 години
Македонија

Папата ќе добие поштенска марка (ФОТО)

пред 4 години
откако папата ги „заборави“

Вториот човек на Ватикан ги спомена Кирил и Методиј како заеднички вредности

пред 4 години
ја направија монахињите од манастирот во рајчица

Папата има уникатна митра изработена во македонски манастир

пред 4 години
вреден подарок

Несебарската Дева Марија: Оваа икона ќе ја добие Папата во Бугарија (ФОТО)

пред 4 години
плоштадот „Македонија„ се светнува

Се мести бината за литургијата на Папата (ФОТО)

пред 4 години
Македонија

Koj сака да го гледа Папата во живо од утре може да подигне билети

пред 4 години
Македонија

Автомобил тврдина: Дали Франциск во Скопје ќе дојде со својот „папамобил“ (ФОТО)

пред 4 години
Свет

Папата со порака до тинејџерите: Оставете ги мобилните телефони, најдете време само за себе

пред 4 години
Македонија

Ватикан потврди: Папата на 7 мај ќе биде во Скопје, ќе отслужи литургија и попладнето си заминува

пред 4 години
конференција во ватикан за спречување на педофилијата

Папата Франциск повикува на „сеопфатна битка” за борба против сексуалната злоупотреба

пред 4 години
уште не го прочитал

Папата добил писмо од Мадуро

пред 4 години
Македонија

Папата Франциск на 7 мај доаѓа во Скопје

пред 4 години
по скандалите за сексуална злоупотреба

Папата Франциск ја прифати оставката на Вашингтонскиот кардинал Верл

пред 5 години