Ознака: пад
Економија

Извештај на ММФ-Македонија годинава со пад на економијата од 5,4 отсто

пред 1 нед.
Економија

Индустриското производство во август со пад од 9,1 отсто

пред 3 недели
Економија

Извозот во првите седум месеци со пад од 21,4 отсто

пред 1 месец
податоци од државен завод за статистика

Драстичен пад: Индустриското производство се намалило за 27 %

пред 4 мес.
податоци од државен завод за статистика

Драстичен пад на извозот од 23,8 отсто во првите четири месеци

пред 5 мес.
Економија

Црно и се пишува на македонската економија

пред 5 мес.
Економија

Во март годинава пад во индустријата и трговијата, раст во градежништвото

пред 5 мес.
Македонија

ЕБОР: Поради пандемијата Македонија ќе бележи пад на БДП од 3,5 %

пред 5 мес.
Економија

Вицепремиерката за економија Царовска конечно се појави- кажа дека креирале мерки за сите

пред 6 мес.
ЕФЕКТИ ОД МЕРКИТЕ ЗА СОЦИЈАЛНО ДИСТАНЦИРАЊЕ

Продажбата на Кока Кола бележи пад од 25%

пред 6 мес.
анкета на стопанската комора

Фирмите очекуваат пад на производството, извозот и прометот

пред 6 мес.
Економија

Пад на извозот во првите два месеци од годинава во однос на лани

пред 7 мес.
Македонија

Двајца фасадери повредени по пад од скеле

пред 8 мес.
Економија

За Ангеловска падот од 7 места на „Дуинг бизнис“ не бил пад оти Македонија била најдобра во регионот

пред 12 мес.
Македонија

Ученик паднал од прозор во основно училиште

пред 1 година
уште еден , по многуте падови на земјава

Македонија падна и на листата за економски слободи

пред 1 година
паѓа продажбата на цигари

Гигант од тутунската индустрија укинува 2.300 работни места

пред 1 година
Економија

Британската фунта падна на најниско ниво од октомври 2016 година

пред 1 година
пад на американскиот индекс во 2019 година, за еден ден

Мајкрософт, Епл, Амазон, Алфабет и Фејсбук заедно загубија 162 милијарди долари

пред 1 година
Економија

Значителен пад на профитот на „Самсунг“

пред 1 година