Ознака: отказ
Спорт

Мурињо доби отказ од Тотенхем

пред 2 мес.
Македонија

Случај „Топлик“: Заев се заканувал со откази за „Сончев град“, во буџетот немало штета

пред 4 мес.
Македонија

Полицајката која „се удри“ во пајакот си даде отказ во МВР

пред 6 мес.
Поранешниот голман и Каталонците ја прекинаа соработката

Виктор Валдес доби отказ од Барселона

пред 2 години
Македонија

Отказ за работникот од „Комунална хигиена“ кој фрли отпад во Вардар

пред 2 години
се редат откази

Синот на Мира Стојчевска најави отказ: Ќе се повлечам од работното место во ЕЛЕМ

пред 2 години
Македонија

Избркан од работа екс амбасадорот во Советот на Европа, Петар Поп-Арсов

пред 2 години
По апелот на Заев

По мајката на Костадинов, од работното место се откажа и синот на Мисовски

пред 2 години
Треба да научат јазик или да обезбедат доказ за меѓународно признаен сертификат

Отказ за директорите што не знаат странски јазик

пред 2 години
после многуте шпекулации и неизвесност

Крај на сагата – Реал Мадрид го отпушти Лопетеги

пред 3 години