Ознака: општина центар
Македонија

Утре пресуда за „Општина Центар“

пред 7 мес.
Македонија

Набавени девет повратни вендинг машини за пластични и стаклени шишиња во Општина Центар

пред 1 година
Македонија

Обвинетите за насилство во Општина Центар не добивале наредби од тогашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ

пред 1 година
во најсовремени услови почнаа да учат 257 ученици

Отворено новото училиште ОУ „Киро Глигоров” во Капиштец

пред 2 години
УТВРДЕНИ НЕПРАВИЛНОСТИ

Десетина кафулиња во Дебар Маало ќе останат без летни тераси

пред 2 години
ќе се рушат и други објекти во општината

Општина Центар почна да ги руши терасите во Дебар Маало (ВИДЕО)

пред 2 години
денеска точно напладне

Прослава на животот на Горан Стефановски во Дебар Маало

пред 2 години
заради тоа што мораториумот не е во согласност со закон и Устав

Градежната комора не ја повлекува иницијативата за уставноста на мораториумот во Центар

пред 2 години
министерот за транспорт и врски дециден

Сугарески: Каква и да е, одлуката на Уставен суд за градбите во Центар мора да се спроведе

пред 2 години
По одлуката на Уставниот суд

Богдановиќ: За нас мораториумот сè уште е на сила

пред 2 години
Уставен суд донесе одлука

Во општина Центар ќе може да се гради

пред 2 години
Продолжува судењето

На суд се гледаа снимки за насилствата пред Општина Центар

пред 2 години
Внимавајте „пајак“ возила бараат жртви низ Центар

За една недела во Општина Центар отстранети 188 непрописно паркирани возила

пред 2 години
Општина Центар информира

Поништено одобрение за градење катна гаража во строгиот центар на градот

пред 2 години
Економија

Фото: Општина Центар урива дел од бесправно изграден објект на улица „Македонија“

пред 3 години