Ознака: олаф шолц
Свет

Шолц во Кина го пречека заменик градоначалникот (ВИДЕО)

пред 1 месец
Свет

Хамас за малку ќе го погодеше канцеларот Шолц (ФОТО)

пред 7 мес.
Македонија

Власта е изгубена во преводот: Шолц не кажа дека Бугарија нема да блокира, туку дека не треба

пред 11 мес.
Свет

Шолц: Украина нема да стане членка на НАТО  во скоро време

пред 1 година
Свет

На Германија ѝ е дозволено да соработува со Кина: Шолц денеска во Пекинг

пред 2 години
Македонија

Шолц призна дури и да ги прифатиме уцените од Бугарија ќе има и други услови

пред 2 години
Македонија

На кој Шолц треба да му веруваме: На оној од Софија или тој од Скопје?

пред 2 години
Македонија

Шолц лично ќе се заложел да почнат преговорите, не кажа како

пред 2 години
Македонија

Шолц дојде, што ќе донесе?

пред 2 години
Македонија

Шолц во сабота во Скопје

пред 2 години
Македонија

Германскиот канцелар на поминување кон Белград ќе дојде и во Скопје

пред 2 години
Македонија

Дали Шолц ќе ја заобиколи Македонија во посетата на регионот?

пред 2 години
Свет

Германскиот канцелар не го гледа крајот на војната

пред 2 години
Свет

Автомобил или тенк: Возилото на новиот германски канцелар може да претрпе 300 истрели со калибар 7,62×51 и детонација од пластичен експлозив

пред 2 години
Свет

Oлаф ја наследи Меркел и официјално

пред 2 години
Економија

Олаф Шолц: Германија може да се спротивстави на економската криза

пред 5 години