Ознака: охрид
Македонија

Охридските средношколци денеска на протест против државната матура

пред 3 мес.
Магазин

Др. Балев со трогателна приказна: Свесен сум за строгите протоколи, но и помогнав на мајката да стане од кревет, ја облеков во скафандер и ја однесов за да се збогува со синот

пред 3 мес.
Македонија

Тешка градежна механизација насипува земја и шут во Охридското Езеро

пред 3 мес.
Македонија

Болниците во Охрид и Струга со финансиски проблеми: Не знаеме до кога ќе издржиме да продолжиме со работа

пред 4 мес.
Економија

Масовен протест во Охрид против поскапувањето на струјата

пред 5 мес.
Македонија

Медицинска сестра од Општата болница во Охрид почина од коронавирус

пред 5 мес.
Македонија

Пахор и Пендаровски беа во обиколка на Охрид и гледаа показна вежба на армиските специјалци

пред 5 мес.
Македонија

Пахор денеска во Охрид

пред 5 мес.
Македонија

Охрид ќе се дезинфицира откако ќе си заминат скопјаните

пред 9 мес.
Спорт

На натпревар во втората лига во Охрид: Судијата нападнат со тврд предмет

пред 1 година
изготвен согласно препораките на Унеско

План за управување со културното и природното наследство на Охрид

пред 1 година
Македонија

На стариот пат Охрид-Струга: Се „бетонира“ статусот во УНЕСКО (ФОТО)

пред 1 година
Македонија

Почна активности за уривање и на дивоизграден хотел на брегот на Охридското Езеро

пред 1 година
Доаѓа во Скопје, а ќе го посети и Охрид

Мајк Помпео идната недела во Македонија

пред 1 година
вети решителна борба

Градоначалникот на Охрид јасен: Со секоја дивоградба ќе се постапува соодветно

пред 1 година
Викенд на дијалог – новинари против предрасудите

Проблемите слични, предизвиците исти

пред 1 година
Македонија

Битолски крадци „олеснувале“ апартмани на туристи во Охрид

пред 1 година
Македонија

Со една куќа во Горна влашка маала: Почна уривањето дивоградби во Охрид

пред 1 година
поедноставена можност за патување на туристи од Турција

Нови авионски линии до Скопје и Охрид од Анкара, Измир и Истанбул

пред 1 година
Македонија

Власта и градоначалниците со работни групи ќе го спасуваат Охрид од дивоградбите

пред 1 година