Ознака: нуклеарен договор
вашинготн да го промени ставот

Северна Кореја ги прекина разговорите со САД за нуклеарното вооружување

пред 5 години
откако пјонгјанг денеска лансираше ракета

САД ја повика Северна Кореја да се воздржи од провокации

пред 5 години
според државната телевизија која се повикува на „информирани извори“

Иран подготвен да прифати промени во нуклеарниот договор ако САД ги укине санкциите

пред 5 години
на промоција на нов ракетен систем

Иранскиот претседател Рохани разговорите со САД ги нарече бескорисни

пред 5 години
од самитот во таџикистан

Путин повика потписниците да се придржуваат кон договорот со Иран

пред 5 години
во спротивно ќе збогатува ураниум

Иран со ултиматум до Западот да си ги исполни обврските

пред 5 години
русија не е загрижена за повлекувањето на САД од нуклеарниот договор

Лавров: Повлекувањето на САД од договорот не значи нова Студена војна

пред 5 години
повлекувањето ќе доведе до трка во наоружување

САД утре ја прекинува примената на клучниот договор по Студената војна

пред 5 години
шефот на нато тврди дека нема нови американски ракети во европа

Столтенберг: Распоредувањето на руски ракети го загрозуваат нуклеарниот договор

пред 6 години
официјален пекинг контра одлуката на трамп

Кина се противи на повлекувањето на САД од нуклеарниот договор

пред 6 години