Ознака: нож
Свет

Напад во градинка во Кина, со нож убиени две деца и ранети 16 лица

пред 1 нед.
Свет

Повеќе лица избодени со нож во близина на железничката станица во Франкфурт

пред 3 мес.
Смртоносна расправија во Ново Лисиче

Седумнаесетгодишно момче убиено со нож, напаѓачот уапсен

пред 2 години
ојо со детали за семејната трагедија во шуто оризари

Притвор за лицето кое ја уби жената што ги делеше братучедите во расправија

пред 2 години
од семејна расправија до трагедија

МВР со детали за убиството во Шутка: Го бранела сопругот, добила нож во стомак и умрела

пред 2 години
Свет

Какви ножеви користат руските маринци и падобранци (ФОТО)

пред 2 години
Таткото бара сторителите да ја добијат заслужената казна

Момче прободено со нож во дискотека, се бори за живот

пред 2 години
Македонија

Скопјанец прободен со нож на “Џон Кенеди”

пред 2 години
Со часови ја чекал за да ја убие

Познат идентитетот на македонскиот државјанин кој до смрт ја избоде својата сопруга

пред 2 години
ШОКАНТНИ ДЕТАЉИ ЗА УБИСТВОТО ВО ГРЧКИОТ ЗАТВОР КОРИДАЛОС

Албанскиот затвореник искасапен во ќелија со импровизиран нож

пред 2 години
Македонија

Вработен во Агенцијата за медиуми со нож нападнал колешка на работно место

пред 2 години
Поднесено обвинение за скопјанец кој се обиде да ја убие својата партнерка

Рекол „вечерва мора да умреш“, па со нож и нанел тешка телесна повреда

пред 2 години
Инцидент во затворот Идризово

Затвореник избоден со нож

пред 3 години
Драма во Париз

Седуммина повредени во напад со нож

пред 3 години