Ознака: Никола Мицевски
Македонија

Мицевски до Џафери: Срамота е ова што го правите

пред 5 мес.
Пратениците ја почнаа расправата по дополнетиот буџет во 2020 година

Предлог Буџетот е политички памфлет, обвини ВМРО ДПМНЕ

пред 7 мес.
Економија

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе Закон за престанување на важење на Законот за зелените пазари

пред 8 мес.
Економија

Мицевски за буџетот: Ребалансот ја покажува неефиканоста на институциите

пред 10 мес.
Македонија

Мицевски: СДСМ и Заев купуваат време, но не може вечно да ја штитат Катица Јанева

пред 10 мес.
Македонија

Мицевски: Зошто не се закажува седница за разрешување на Јанева кога тоа е констатирано од Советот и од собраниска комисија?

пред 10 мес.
Македонија

Мицевски: Власта ја спаси осомничената Катица Јанева од разрешување

пред 10 мес.
Македонија

ВО ЖИВО: Изјава на Никола Мицевски во Собранието

пред 10 мес.
Бурна собраниска седница

Заев: Ќе победиме на следните избори; Mицевски: Пораката од граѓаните е премиерот да си замине (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

Мицевски до Богоевски: Се надевам дека ќе се фокусирате во барањето на дилерот, а не на таксистот

пред 1 година
Македонија

Мицевски: Мора да се стави крај на селективната правда

пред 1 година
расправа за интерпелација на спасовски

Мицевски: MВР наместо чувар на безбедноста е сојузник на криминалот

пред 1 година
три барања на маса

Мицевски: Бараме лидерска за јавен обвинител, Законот за СЈО и реформските закони

пред 1 година
Во собранието

ВО ЖИВО: Изјава на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски од Собранието

пред 1 година
Измени на изборниот законик

Мицевски: ДИК реално нема можност да ги мониторира порталите (ВИДЕО)

пред 1 година
бурна комисиска расправа

Мицевски ги повика пратениците да не му го одземаат имунитетот на Димовски

пред 1 година
ВМРО-ДПМНЕ рагира на говорот на Албански јазик на седница

Мицевски до Џафери: Го кршите Уставот, законите, Деловникот

пред 1 година
Македонија

Мицевски: Најдобра можност СДСМ да си го провери легитимитетот се предвремени избори

пред 1 година
Во Собранието

ВО ЖИВО: Изјава на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ

пред 1 година
Интерпелација на шефот на дипломатијата

Мицевски: Со Димитров Македонија трпи само порази на надворешен план

пред 1 година