Ознака: нигерија
Свет

Дрога во тапани во Нигерија

пред 2 години
Свет

Како изгедаат нигерските „куќи за мачење“

пред 5 години
рацијата следувала откако соседите се пожалиле

Нигериската куќа на хоророт: Момчиња и деца биле оковани, мачени и силувани (ВИДЕО)

пред 5 години
Свет

Стотици заробени, најмногу момчиња врзани за синџири спасени во Нигерија

пред 5 години
Свет

Мајка-монструм: Си го претепа детето па го затвори во кафез со кучиња (ВИДЕО)

пред 5 години
Напад на Исламска држава во Нигерија

Исламистите егзекутираа десетина војници

пред 5 години
Претседателски и парламентарни избори во Нигерија 

Нигериската претседателска трка се трча со 72 кандидати

пред 5 години
во напад на криминални групи

Пронајдени 66 мртви тела во пресрет на претседателските избори во Нигерија

пред 5 години
Акција на грчката полиција

Во Солун уапсени двајца кои во магацин криеле 44 мигранти

пред 5 години