Ознака: нафта
Економија

Пад на цената на нафтата: Барелот под 100 долари

пред 2 години
став на вмро-дпмне

Власта да се откаже од акцизата и ДДВ-то за зелената нафта и вештачките ѓубрива ако сака вистински да им помогне на земјоделците

пред 2 години
Македонија

Лицемерие на дело: За Османи граѓаните купувајќи руска нафта ја финансираат армијата, ама не и компаниите кои купуваат руски гас!

пред 2 години
Економија

Цената на нафтата се вивна угоре, ќе има ново зголемување кај нас?

пред 2 години
Економија

Нафтата на светските берзи достигна 106 долари: Не чека ли ново зголемување на горивата?

пред 2 години
Економија

Кризата во Украина веќе ја крена цената на нафтата и на гасот

пред 2 години
Свет

Руски Сухои ја чуваат иранската нафта за Венецуела

пред 4 години
Економија

Мисајловски: Секаде во светот цената на нафтата паѓа, само во Македонија под власт на Заев се зголемува, заради личен профит на поединци

пред 4 години
Економија

Прв пат во историјата, цената на нафтата падна под нула долари за барел

пред 4 години
Економија

Нафтата во САД никогаш поевтина

пред 4 години
Голема еколошка катастрофа во Јужна Америка

Мртви желки, помор на риби и евакуирани пливачи – излиена нафта крај брегот на Бразил (ВИДЕО)

пред 4 години
не се плаши од можните американски санкции

Ердоган: Турција нема да прекине да купува нафта од Иран

пред 4 години
поради нападот на нафтените постројки во саудиска арабија

Цената на нафтата минатата недела зголемена за шест отсто

пред 4 години
слични инциденти не се ретка појава во источна Африка

Собирале гориво од превртена цистерна: Над 60 загинати во експлозија во Танзанија (ВИДЕО)

пред 5 години
заради трговските тензии на релација Кина - САД

Цената на нафтата на најниско ниво во седум месеци

пред 5 години
тоа и кај нас ги поскапува горивата

Расте цената на нафтата на светските берзи

пред 5 години
Свет

Во близина на Чиле: Се излеаа 40.000 литри нафта

пред 5 години
По инцидентот цената на нафтата порасна за четери отсто

Два танкери со нафта во пламен, сомнежите се дека се погодени со торпедо (ВИДЕО)

пред 5 години
смалена проекцијата за побарувачка

Повторно раст на цените на нафтата

пред 5 години
Цените на берзите паднаа

Ќе поевтини ли конечно нафтата?

пред 5 години