Ознака: МЗШВ
Економија

Земјоделците ќе праќаат податоци за своите производи со апликацијата „Понуда-Побарувачка“

пред 2 мес.
Економија

Се најавуваат засилени градежни активности пред секои избори

пред 5 мес.
Економија

Укината забраната за движење во шуми

пред 8 мес.
За непречен извоз на земјоделски производи

МЗШВ: Фитосанитарната инспекција на терминалот во Кавадарци ќе работи во две смени

пред 9 мес.
Економија

МЗШВ го поништи огласот на кој се бараше советник за дополнителен заменик министер(функција која во моментов ја нема)

пред 9 мес.
Економија

Трипуновски: Власта врши партиски реваншизам во Министерството за земјоделство

пред 10 мес.
средба во министерството пред стартот на бербата

Винарниците ветуваат откуп на целото грозје и редовна исплата

пред 10 мес.
Економија

МЗШВ: Пченицата се откупува по 10 денари за килограм, а се очекува да расте

пред 11 месец
Економија

Се објави огласот за избор на изведувач за три системи за наводнување во Чаушица, Славишко поле и Колибари

пред 11 месец
додека одгледувачите се жалат на ниска откупна цена

Министерството за земјоделство вели дека извозот на праски се одвива непречено

пред 12 мес.
Економија

МЗШВ: Со измените на Законот за земјоделско земјиште до правилна распределба на државното земјоделско земјиште 

пред 1 година
продолжувањето на рокот по барање на земјоделците велат од мзшв

Рокот за поднесување барања за субвенции се продолжува до 30 јуни

пред 1 година
Економија

МЗШВ: Дисциплинската постапка на Трипуновски беше законска и транспарентна

пред 1 година
Ќе најдат ли решение?

Овоштарите на средба со претставници од МЗШВ

пред 1 година
Владата донесе одлука

Лозарите од Буџет ќе ги добијат парите што им ги должат приватни компании

пред 1 година
По протестот пред Владата

Претставници на МЗШВ одржаа состанок со Независниот синдикат на Шумската полиција

пред 1 година
инфо денови во Куманово и Крива Паланка за ипард 2

МЗШВ: Реализирани околу 5 милиони евра инвестиции преку првиот повик од ИПАРД 2

пред 1 година
МЗШВ

Досегашните ниски температури не предизвикуваат штети врз земјоделските култури

пред 1 година
Од МЗШВ информираат

Истекуваат роковите за јавниот повик за доделување државно земјоделско земјиште до 3 хектари и за јавниот оглас над 3 хектари

пред 1 година
Утре истекува рокот

Побрзајте со барања за субвенции за ориз и оризова арпа, за градинарски и овошни култури и за органско производство

пред 1 година