Ознака: музичари
угостителите реагираат

Музичарите ќе можат да свират на свадби, ама не и во кафулиња и на концерти

пред 6 мес.
Магазин

Битиќи до музичарите: На некои барања во овој момент е невозможно да се одговори, но креираме механизми за системско решавање

пред 9 мес.
Магазин

Музичарите се замолкнати, бараат слух за нивниот молк, во спротивно ќе излезат на протест

пред 9 мес.
Економија

Музичарите бараат помош од Владата

пред 10 мес.
Магазин

Одлуката за помош во вид на платежна картичка од 6.000 денари не ја прифаќаме, порачаа од Здружението „Музика – Сега!“

пред 1 година
Економија

Музичарите и угостителите до Заев: Премиере, и вие си го баравте правото со спиење на улици!

пред 1 година
Магазин

Откако му ја исвиркаа „Северна“, Заев в петок ќе ги прими музичарите на разговор (ФОТО)

пред 1 година
Македонија

Музичарите и угостителите најавија поголем протест на 11 Октомври доколку не им се излезе во пресрет

пред 1 година
Пресинг

Заев и „Северна“ добија „Уа“ од музичарите

пред 1 година
Економија

Музичарите и угостителите денеска на протест пред Влада

пред 1 година