Ознака: Могерини
Македонија

Заев кај Конте во Рим па на проштална вечера со Могерини во Брисел

пред 9 мес.
Македонија

Могерини ги собира балканските лидери на проштална вечера

пред 10 мес.
АКТИВНОСТИ ВО ЊУЈОРК

Могерини: Преговори на ЕУ со Македонија и Албанија е клучно и за регионот

пред 11 месец
средба во он

Заев со лидерите од Балканот на средба со Могерини: Maкедонија е подготвена да почне преговори со ЕУ

пред 11 месец
СЛОВЕНЕЦОТ открива дека снимката со парите за рекет не е крај

Гаисер за Пресинг ТВ: Мафијашки систем работи под директна контрола на врвните политичари

пред 12 мес.
Регион

Могерини: Да се забрзаат пристапните преговори со земјите од Западен Балкан

пред 1 година
Свет

Харадинај: Могерини ни предизвика политички трауми

пред 1 година
Средба Заев-Могерини во Брисел

Претседателските избори приоритет за владата, државата може да се надева на позитивни сигнали

пред 1 година
Македонија

Заев во Брисел-ќе се сретне со Хан, Могерини и Столтенберг

пред 1 година
Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика посакува да добиеме датум во Јуни

Могерини: Реформската агенда е значајна исто колку и спроведувањето на Преспанскиот договор

пред 1 година
Соопштение од европската тројка

Атина и Скопје испишаа нова страница во заедничката ЕУ иднина

пред 2 години
Македонија

Хан и Могерини со честитки по изгласувањето на уставните амандмани (ВИДЕО)

пред 2 години
Заев во Брисел

Могерини на средба со лидерите од Западен Балкан

пред 2 години
Косовскиот премиер со тешки обвинувања

Харадинај: Могерини го уништи дијалогот Приштина – Белград

пред 2 години
Регион

Могерини: Дијалогот Србија – Косово минува низ големи потешкотии

пред 2 години
косовско-европски игри

Го руши ли Могерини Харадинај преку Тачи

пред 2 години
Македонија

Мицкоски: Никој во историјата македонскиот народ не го камшикувал, па нема тоа да му го дозволиме ниту на Зоран Заев

пред 2 години
Македонија

Иванов и порачал на Могерини: ЕУ и НАТО не смеат да бидат алиби за лош договор

пред 2 години
Македонија

Могерини: Клучевите на вашата иднина се во вашите раце, ЕУ е отворена за вас

пред 2 години
Македонија

Могерини утре на средби во Скопје

пред 2 години