Ознака: Могерини
Македонија

Заев кај Конте во Рим па на проштална вечера со Могерини во Брисел

пред 4 години
Македонија

Могерини ги собира балканските лидери на проштална вечера

пред 4 години
АКТИВНОСТИ ВО ЊУЈОРК

Могерини: Преговори на ЕУ со Македонија и Албанија е клучно и за регионот

пред 4 години
средба во он

Заев со лидерите од Балканот на средба со Могерини: Maкедонија е подготвена да почне преговори со ЕУ

пред 4 години
СЛОВЕНЕЦОТ открива дека снимката со парите за рекет не е крај

Гаисер за Пресинг ТВ: Мафијашки систем работи под директна контрола на врвните политичари

пред 5 години
Регион

Могерини: Да се забрзаат пристапните преговори со земјите од Западен Балкан

пред 5 години
Свет

Харадинај: Могерини ни предизвика политички трауми

пред 5 години
Средба Заев-Могерини во Брисел

Претседателските избори приоритет за владата, државата може да се надева на позитивни сигнали

пред 5 години
Македонија

Заев во Брисел-ќе се сретне со Хан, Могерини и Столтенберг

пред 5 години
Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика посакува да добиеме датум во Јуни

Могерини: Реформската агенда е значајна исто колку и спроведувањето на Преспанскиот договор

пред 5 години
Соопштение од европската тројка

Атина и Скопје испишаа нова страница во заедничката ЕУ иднина

пред 5 години
Македонија

Хан и Могерини со честитки по изгласувањето на уставните амандмани (ВИДЕО)

пред 5 години
Заев во Брисел

Могерини на средба со лидерите од Западен Балкан

пред 5 години
Косовскиот премиер со тешки обвинувања

Харадинај: Могерини го уништи дијалогот Приштина – Белград

пред 5 години
Регион

Могерини: Дијалогот Србија – Косово минува низ големи потешкотии

пред 5 години
косовско-европски игри

Го руши ли Могерини Харадинај преку Тачи

пред 5 години
Македонија

Мицкоски: Никој во историјата македонскиот народ не го камшикувал, па нема тоа да му го дозволиме ниту на Зоран Заев

пред 5 години
Македонија

Иванов и порачал на Могерини: ЕУ и НАТО не смеат да бидат алиби за лош договор

пред 5 години
Македонија

Могерини: Клучевите на вашата иднина се во вашите раце, ЕУ е отворена за вас

пред 5 години
Македонија

Могерини утре на средби во Скопје

пред 5 години