Ознака: Миодраг Давидовиќ Дака
Македонија

Николоски за Дака Давидовиќ: Тоа што го говорев се потврди дека е вистина

пред 8 мес.
Регион

Дака преживеа атентат во „Интерконтинентал“, но не и Аркан (ВИДЕО)

пред 8 мес.
Кој е црногорскиот бизнисмен ставен на црна листа

Што говореше Дака: Кичеец единствено што исполни е што ми обезбеди средба со Заев

пред 8 мес.
Регион

Го нарече лудак и психопат: Дака, бизнис партнерот на Заев со навреди кон Вучиќ

пред 3 години
Регион

Дака, човекот од доверба на Заев, учествувал во киднапирање на претставници на бугарски „Мултигруп“?

пред 3 години
Регион

Веља невоља во стилот на Аркан сакал да го убие и омилениот бизнисмен на СДСМ и ДУИ, Дака

пред 3 години
анализа на српски „курир“

Бизнис партнерот на Заев, Дака со силни врски со Русија, Белорусија, Нигерија и Јужен Судан

пред 3 години
Македонија

Молк од владата за скандалот со бизнисменот Дака

пред 4 години
Македонија

Заев „не се сеќава“ дека прорускиот бизнисмен му дал 300.000 евра за референдумот за името

пред 4 години
Македонија

Нова бомба: Заев и Рашковски шурувале со руски тајкун за референдумот за името (ВИДЕО)

пред 4 години