Ознака: мицотакис
Регион

Грчкиот премиер на удар на јавноста: Објавени фотографии каде никој не носи маска ниту се на физичко растојание

пред 1 година
Регион

Мицотакис: До април ќе биде готова оградата на границата со Турција

пред 2 години
Регион

Средба Трамп – Мицотакис во Белата куќа на 7 јануари

пред 2 години
обраќање на грчкиот премиер во ОН

Мицотакис: Ги поддржуваме земјите од Балканот да се приклучат во ЕУ ако ги исполнат условите

пред 3 години
Македонија

Заев во Њујорк на Генералното собрание на ОН, утре прва средба со Мицотакис

пред 3 години
ПРЕМИЕРИТЕ НА МЕГДАН

Мицотакис и Заев ќе го скршат мразот – првата средба ќе биде во Њујорк

пред 3 години
По изјавите во Солун

Опозицијата го напаѓа Мицотакис: Ја продадовте Македонија

пред 3 години
Македонија

Мицотакис: Нема средба со Заев, ќе бидеме многу строги во однос на спроведувањето на договорот

пред 3 години
НЕ БИЛО СЕ ПОДМАЧКАНО ВО БЕРЛИН

„Билд“: Мицотакис непријатно ја изненади Меркел

пред 3 години
МАКЕДОНСКИОТ ПРЕМИЕР ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ГРЧКАТА ТВ АЛФА

Заев: Јас сум човекот кој ќе остане запамeтен дека го сменил името на нашата земја

пред 3 години
Македонија

Заев: Со Мицотакис позборувавме пријателски

пред 3 години
Регион

Мицотакис им подели коверти со задачи на членовите на неговиот кабинет

пред 3 години
в недела предвремени избори кај јужниот сосед

Во Грција ќе има промена на власта – Мицотакис пред апслолутен триумф

пред 3 години
Откажана ТВ дебатата

Ципрас и Мицотакас нема јавно да се соочат

пред 3 години
ИНТЕРВЈУ ЗА „ФРАНКФУРТЕР АЛГЕМАЈНЕ ЦАЈТУНГ“

Заев: Зарем името го дадовме џабе?!

пред 3 години
Македонија

Подготвен сум да преговарам со Мицотакис и да го ревидираме Преспанскиот договор

пред 3 години
РЕПОРТАЖАТА НА БИ-БИ-СИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ГРЦИЈА ПРЕДИЗВИКА БУРА

Мицотакис до Ципрас: Кажи дека не постои македонско малцинство

пред 3 години
СЕ БРОЈАТ ЧАСОВИТЕ ДО ОДЛУКАТА НА ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Мицотакис: Ќе сторам се за да го спречам Преспанскиот договор

пред 3 години
Македонија

Уставните амандмани се уште полоши од договорот од Преспа

пред 4 години