Ознака: маврово
Македонија

Пола метро снег на Маврово

пред 4 мес.
Македонија

Koчан студено во Маврово и Берово

пред 4 мес.
Хроника

Koсовци предизвикале тепачка на ски терените на Маврово

пред 5 мес.
Македонија

ГП „Маврово“ ја градела делницата на која се случи несреќата

пред 6 мес.
Македонија

Патот Маврово-Ростуше непрооден

пред 1 година
Копаоник подготвен за скијање

Првиот снег во Македонија се очекува за неколку дена

пред 2 години
на кружната патеката поставена во близина на хотелот „Радика“

Филип Деркоски најбрз на Мавровскиот пливачки маратон

пред 3 години
третата трка од Македонскиот куп во маратонско пливање

Денеска ќе се плива во Мавровското Езеро

пред 3 години
Македонија

Mакедонија со дожд: Најмногу врнежи во Маврово

пред 3 години
СПЕКТАКУЛАРНИ ГЛЕТКИ

Царевец пробиен – пукна пролетта во Галичник (ВИДЕО)

пред 3 години
Традиционална детска манифестација

Ќе се гради снежниот град во Маврово

пред 3 години
Македонија

Нов снег на Попова Шапка и Маврово

пред 3 години
времето во Македонија

Снег во Маврово, дожд во Пелагонија и Повардарието, а магла во Скопје и Тетово

пред 3 години
До недела времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури

Во Маврово еден метар снег

пред 3 години
Зимскиот центар преполн со луѓе (ФОТО)

Зимска идила на Маврово (ФОТО)

пред 3 години
Магазин

На Маврово се тестира вештачки снег(видео)

пред 3 години