Францускиот претседател Емануел Макрон и неговата 66-годишна сопруга Брижит беа на излет со гумен глисер на југот на Франција.

41-годишниот претседател ја покажа линија и топ-формата еден ден пред состанокот со рускиот претседател Владимир Путин, кој исто така сака често да ги покажува своите мускули.

Емануел  облечен само во кратки панталони, а Брижит во лесна бела кошула, е фотографијата за која пишуваа медиумите, но и на социјалните мрежи.