Ознака: мајк помпео
Свет

Помпео ја откажа европската турнеја: Високи претставници на ЕУ одбиле да се состанат со него

пред 3 години
Регион

„Оди си дома“: Грците не го сакаат Помпео (ФОТО)

пред 4 години
Порака на американскиот државен секретар

Помпео го поздрави партнерството со НАТО, но порача да се чуваме од Русија и Кина

пред 4 години
американскиот државен секретар е во атина

Помпео замина, останаа пораките

пред 4 години
Македонија

Нерамен терен: Помпео се сопна во „Вила Билјана“ (ВИДЕО)

пред 4 години
Македонија

Помпео со г.г Стефан во црквата „Света Богородица Перивлепта“ (ФОТО)

пред 4 години
висок гостин во охрид

Членството во НАТО главен фокус на разговорите на Помпео со државниот врв (ФОТО)

пред 4 години
Македонија

ВО ЖИВО: Изјави на Зоран Заев и Мајк Помпео

пред 4 години
Македонија

ВО ЖИВО: Со највисоки почести Помпео пристигна во Охрид

пред 4 години
Регион

Помпео во Црна Гора: Не смее да има напади врз новинари

пред 4 години
Регион

Помпео дојде во Црна Гора, во Охрид ќе биде само неколку часови (ВИДЕО)

пред 4 години
Македонија

Од Клинтон до Пауел: Кој американски дипломати досега ја посетија Македонија

пред 4 години
американскиот државен секретар во посета на македонија

Majк Попмео во Охрид, безбедноста на највисоко ниво, тргнати сите контејнери

пред 4 години
Доаѓа во Скопје, а ќе го посети и Охрид

Мајк Помпео идната недела во Македонија

пред 4 години
Свет

Помпео: Целта на САД е да се избегне војна со Иран

пред 4 години
ИАКО ХУТИТЕ ЈА ПРЕЗЕДОА ОДГОВОРНОСТА

Помпео го обвини Иран за нападите во Саудиска Арабија

пред 4 години
српскиот претседател во итна посета на Њујорк

Вучиќ на средба со Помпео за Косово

пред 5 години
САД очекуваат да го добијат основачот на „Викиликс“

Помпео убеден дека Асанж ќе биде испорачан во САД

пред 5 години
Регион

Могерини со Помпео разговарале за Балканот

пред 5 години
СВЕТСКАТА ВЛАДА ВО СЕНКА СЕ СРЕТНА ВО МОНТРЕ

Донесе ли Столтенберг специјална порака за Македонија од состанокот на Билдерберг?

пред 5 години