Ознака: лига на шампионите
Спорт

Се прекинуваат Лига на шампиони и Лига Европа?

пред 2 мес.
Спорт

ЛШ: Tотенхем го замолкна Белград, Кралевите конечно се разбудија ( ВИДЕО)

пред 2 години
резултати лш

Интер не издржа со Барселона, „лудница“ во Ливерпул (ВИДЕО)

пред 2 години
резултати лш

Црвена звезда со шанси за влез во осминафиналето, Тотенхем разбиен среде Лондон (ВИДЕО)

пред 2 години
Учесниците во Лигата на шампионите ќе заработат две милијарди евра награди

Најбогатата споредна работа на светот

пред 2 години
Спорт

Квалификации за ЛШ: ПСВ елиминиран

пред 2 години
Спорт

Црвена Ѕвезда гази кон Лигата на шампионите (ФОТО)

пред 2 години
Спорт

ПСВ-Базел најинтересна двојка од следното коло од квалификациите од ЛШ

пред 2 години
Спорт

Мачење: Ова се четирите најздодевни натпревари во финалињата на Лигата и купот на европските шампиони (ВИДЕО)

пред 2 години
Спорт

Четворица од Ајакс: Ова се најдобрите од ЛШ за оваа недела

пред 2 години
пред утрешната ждрепка

Четири англиски тимови во четвртфиналето на ЛШ, може да се паднат меѓу себе

пред 2 години
Познати осминафиналните двојки на ЛШ

Атлетико Мадрид – Јувентус, Манчестер Јунајтед-ПСЖ

пред 2 години
Претпоследно коло во Лигата на шампионите

Кралевите го освоија Рим (ВИДЕО)

пред 3 години