Познати се сите двојки за следната фаза на квалификациите на Лигата на Шампиони

ЦФР Клуж (Романија) – Макаби (Израел)
БАТЕ Борисов (Белорусија) – Розенборг (Норвешка)
ТХЦ (Велс) – Копенхаген (Данска)
Ференцварош (Унгарија) – Валета (Малта)
Дандалк (Ирска) – Карабах (Азербејџан)
Сабартало (Грузија) – Динамо (Хрватска)
Селтик (Шкотска) – Номе Калју (Естонија)
Црвена звезда (Србија) – ХИК (Финска)
Сутјеска (Црна Гора) – Апоел (Кипар)
Марибор (Словенија) – АИК (Шведска)
Викторија (Чешка) – Олимпијакос (Грција)
ПСВ Ајндховен (Холандија) – Базел (Швајцарија)

Првите натпревари се на 23 јули и реваншите недела подоцна.