Ознака: Лига на нации
Спорт

Лига на нации: Падна Италија среде Милано

пред 2 мес.
Спорт

Македонија за прв пат може да игра фудбал против Грција

пред 2 години
позната ждрепката

Патот до ЕП води преку Грузија или Белорусија

пред 2 години
На пенали поуспешни од Швајцарија

Англија го освои третото место во Лигата на Нации

пред 2 години
за првото место во групата на лигата на нации

Фудбалерите ќе се опарат со половина милион евра

пред 3 години
Спорт

Лигата на нации ќе стане светска лига, се враќа Интерконтиненталниот куп

пред 3 години
и покрај првото место во групата Д од Лига на нации

Македонија остана на 68. место на ФИФА листата

пред 3 години
македонските фудбалери пред историски пласман на ЕП2020

Косово противник на Македонија во полуфиналето на Лигата на нациите

пред 3 години
Жежок полуфинален меч во Лигата на нации

Македонија можно е да игра со Косово на „Филип Втори“

пред 3 години
ФФМ дарежлива

Пола милион евра за фудбалерите за освоеното прво место во групата

пред 3 години
франција ја совлада германија со 2:1

„Панцерите“ продолжуваат со негативни рекорди

пред 3 години
Шпанците ја демолираа сребрената селекција од Мундијалот

„Фуриозен“ пораз на Хрватска

пред 3 години
УЕФА Лига на нации

Македонија поуспешна од Ерменија

пред 3 години