Ознака: лидери
Свет

Европските лидери се изолираа поради Емануел Макрон

пред 1 месец
Свет

Европските лидери ќе бараат мигрантите да го научат јазикот на земјата домаќин и да ги интегрираат своите деца во нови општества

пред 3 мес.
Македонија

Мицкоски, Села и Гаши на иста маса на конференцијата „Конзервативните народни партии градат мостови кон заедничка европска иднина“

пред 3 мес.
Макрон викендов домаќин на групата седум најразвиени земји во светот

Несогласувањата во Г-7 стануваат се повидливи

пред 1 година
Декларација на поранешните лидери од регионот

Од суштинско значење е одредувањето датум за преговори со Македонија Албанија

пред 2 години
најавуваат соработка со наследникот за мирен брегзит

Лидерите на ЕУ реагираат на оставката на Тереза Меј

пред 2 години
„Просур“ го замени претходниот сојуз „Унасур“

Јужноамериканските држави формираа нов сојуз, наместо Мадуро поканет Гваидо

пред 2 години
северно корејскиот лидер често паузирал на патот кон ханој

Ким застана на пуш-пауза пред утрешната средба со Трамп (ВИДЕО)

пред 2 години
Свет

Смартфоните на светските лидери

пред 2 години
Поради нееднаков третман на судот

Уште двајца каталонски лидери почнаа штрајк со глад

пред 2 години