Ознака: лица
Македонија

Ковидот одезеде уште 18 животи, регистрирани 329 новозаболени лица

пред 1 месец
Македонија

Денеска во своите домови гласаат 7.921 болни или немоќни, како и 476 лица во самоизолација

пред 1 месец
Македонија

ДЗС: До сега попишани 1.309.840 лица

пред 2 мес.
Македонија

ДЗС: До сега попишани 1.212.339 лица, 378.033 домаќинства и 516.787 станови

пред 2 мес.
Македонија

ДЗС: Досега попишани 1.037.309 лица, 323.286 домаќинства и 438.705 станови

пред 2 мес.
Македонија

Препорака на надлежното министерство-Најранливите групи, бремените жени и лицата над 60 години да се ослободат од работа

пред 5 мес.
Македонија

Регистрирани 28 новозаболени и пет починати лица од Ковид-19

пред 6 мес.
Македонија

Четири починати и 23 новозаболени лица од Ковид-19

пред 6 мес.
Македонија

Во последните 24 часа нема новохоспитализирани лица од Ковид-19

пред 6 мес.
Македонија

Десет починати и 37 новозаболени од Ковид-19

пред 6 мес.
Македонија

Нови 42 починати лица од Ковид-19

пред 8 мес.
Македонија

Престрелка во Топанско Поле-Со „калашников“ убиени две лица

пред 9 мес.
Хроника

Тешка сообраќајка кај Сити мол-Повредени две лица

пред 12 мес.
Македонија

Корона кошмар-Нови 1.275 новозаболени и 13 починати лица

пред 1 година
Македонија

Македонската „длабока држава“ и нашите Трамп 1, 2 и 3

пред 1 година
Економија

„Витаминка“ со донации за лицата со посебни потреби

пред 2 години
Попладнево околу 14 часот

Вооружена престрелка во Сарај-има и повредени

пред 2 години