Ознака: лајонел меси
Спорт

На навивачите ширум САД не им се верува дека Меси е повреден

пред 5 мес.
Спорт

Меси не даде гол

пред 6 мес.
Спорт

Меси е среќен со трансферот во Мајами

пред 8 мес.
Спорт

Mеси уште пред една година купил стан во Мајами

пред 9 мес.
Регион

Борисов: Бугарија си има свој Меси-тоа сум јас

пред 1 година
Спорт

ПСЖ сака да го задржи Меси до пензија

пред 1 година
Спорт

Меси тргнат од постерите пред „Ноу Камп“ (ВИДЕО)

пред 3 години
Спорт

Фановите на ПСЖ го чекаат Меси на аеродром (ВИДЕО)

пред 3 години
Спорт

Meси: Судијата бараше изговор да ми даде жолт картон за да не играм против Реал

пред 3 години
Според статистичките податоци

Во Лигата на шампионите: Меси и Гризман немаат скоро никаков контакт на теренот

пред 4 години
кој е најдобриот фубалер моментално во светот?

Суперкомпјутер го бележел секој потег на Меси и Роналдо и открива кој од нив е подобар

пред 5 години
легендата со јасна констатација

Марадона: Оваа Аргентина би изгубила и од Тонга

пред 5 години
неверојатна сцена

Бакнеж за кој се раскажува: Меси и Роналдо во прегратка

пред 5 години
Спорт

Можно е враќање на Меси во аргентинската репрезентација

пред 5 години
Тимот му е пред индивидуалните достигнувања

Меси гладен за голови откако постигна 400 во Ла Лига

пред 5 години