Ознака: квалификации
во сабота на домашен терен ја пречекуваат Чешка

Ракометарките поразени од Шведска на почетокот од квалификациите за ЕП2020

пред 4 мес.
Македонските фудбалери стартуваа со подготовките за дуелите со Израел и со Летонија

Ангеловски: Не се предаваме, ќе барам од играчите да го бркаме второто место

пред 5 мес.
НЕ ГО ПОМИНАА ПРВОТО КОЛО

Шкендија шокирана во судиското продолжение

пред 6 мес.
пред квалификациите за ЕУРО 2020

Ангеловски: Респект за Полска и Австрија, но во Скопје паѓале и поголеми репрезентации

пред 8 мес.
Квалификации ЕП 2020

Прва победа во Рејкјавик – Македонија го совлада Исланд во последната секунда

пред 9 мес.
Фудбалкста репрезентација ги започнува натпреварите за ЕП 2020

Победа против Летонија за дополнителна самодоверба

пред 10 мес.
Спорт

Еве како изгледаат сите групи за квалификациите за Еуро 2020

пред 1 година
Шок за ракометната репрезентација

Пораз од Грција во Кожани

пред 1 година
Втора победа на кошаркарската репрезентација

Романија разбиена во Скопје

пред 1 година