Ознака: кучиња
необична интервенција на полицијата во РОТЕРДАМ

Му ги чувала трите кучиња на соседот, тие ја искасапиле

пред 5 мес.
Магазин

Истражување: Aко сакате да живеете без стрес купете си милениче

пред 6 мес.
Магазин

Плата околу 2,200 евра: Норвешка бара фризери за кучиња од Балканот

пред 8 мес.
од градот велат има законски проблем

Сопствениците на кучиња бараат гробишта за своите миленици

пред 8 мес.
КОНЕЧНО ГИ СОБРАЛ ПОТРЕБНИТЕ ПОТПИСИ

Холанѓанец бара да се укине данокот за кучиња – тој закон ги дискриминира граѓаните

пред 9 мес.
Македонија

Вреќи со мртви кучиња фрлени во Куманово

пред 10 мес.
30 годишна жена и 81 годишен маж

Двајца каснати од кучиња скитници во Скопје

пред 10 мес.
Град Скопје ќе формира јавно претпријатие за третман на уличните животни

„Лајка“ ќе се грижи за уличните кучиња во Скопје

пред 12 мес.
Поради промената на сфаќањата кај луѓето

Кореја ja урива најголемaтa кланица за кучиња

пред 1 година
Во град во Источна Кина

Се забранува шетање кучиња преку ден

пред 1 година
Иако на Фејсбук се најгласни за заштита на животни

Скопјани не сакаат да вдомуваат кучиња-скитници (ФОТО)

пред 1 година
Во американската сојузна држава Пенсилванија

Спасени 71 бигл затворени во ужасни услови (ФОТО/ВИДЕО)

пред 1 година