Ознака: Косовска војска
Регион

Косово ќе ја брани Украина од Русија

пред 8 мес.
Регион

Косово воопшто нема војска, Заев крши Резолуција на Обединетите нации

пред 11 мес.
Регион

Косовска и албанската војска заедно на вежба: Вулин прашува дали се подготвуваат за напад? (ФОТО)

пред 3 години
Регион

Албанската војска влезе на Косово: Заедничка воена вежба со косовските сили (ФОТО)

пред 3 години
Вучиќ има таен план да ги заштити Србите на Косово

ЦИА и МИ-6 го шпионираат српскиот државен врв?

пред 4 години
По сад, велика британија, германија и франција

Турција ја поддржа косовската војска

пред 4 години
Косовската војска ќе има дефанзивни задачи

Погледнете како изгледа новата војска која внесе страв на Балканот (ВИДЕО)

пред 4 години
Им вети дека ќе ги заштити

На снег и студ Србите во Митровица го следеа обраќањето на Вучиќ (ВИДЕО)

пред 4 години
Со порака на Фејсбук

Али Ахмети во воена униформа го честита формирањето на косовска војска (ФОТО)

пред 4 години
Се е подготвено

Харадинај: Ова е историски момент, Косово добива војска

пред 4 години
Се е подготвено за косовската војска

Напишани се дури поканите, се чека амин од САД

пред 4 години
Студен туш за Албанците

Столтенберг: Не е време Косово да формира војска

пред 4 години
Контејнер со оружје веќе е на пат за Драч

САД веќе ја вооружува новата косовска војска

пред 4 години
Српскиот министер за одбрана предупредува

Војската на Косово е закана за безбедноста на регионот

пред 4 години
Лазански тврди

САД можат да го спречат формирањето на косовска војска, но не сакаат

пред 4 години