Ознака: корупција
Регион

Бугарското обвинителство почнува истрага за Бугарите санкционирани од САД за корупција

пред 6 мес.
Македонија

Американската амбасадорка Брнз со порака: Вашиот најголем предизвик е корупцијата

пред 7 мес.
извештај на Глобалната Иницијатива против Транснационалниот Организиран Криминал

Владите од Западен Балкан се обврзаа дека ќе ја засилат битката против корупцијата

пред 7 мес.
Македонија

Палмер: Владата на Заев подобро да се справува со корупцијата

пред 8 мес.
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Љупчо Путерот лови расипан путер, министрите и директорите штанцале договори во 4 очи

пред 9 мес.
Македонија

Муцунски: Повеќе од четири скандали на висока корупција во eдна недела, а ЈО никаде го нема

пред 9 мес.
Македонија

ДКСК ќе собира информации за набавката на кинеските вакцини, по што ќе одлучи дали има елементи за отворање на предмет

пред 9 мес.
Македонија

Заев и Николовски не може да се борат против корупција, тие се извор на корупција

пред 9 мес.
Свет

Поранешниот француски претседател Саркози осуден за корупција

пред 9 мес.
Македонија

Мицкоски: Не можеме да имаме независен судски систем во кој што обвинители и судии коленичат пред кабинет на премиер

пред 9 мес.
Македонија

Два огласи ја брануваат јавноста: Тасева најави дека будно ќе ја следи корупцијата, но Николовски никако да се фати за работа

пред 10 мес.
Македонија

Николовски со Македонија на 111 место во светот по корупција е се уште министер, а тоа што сликар ќе го оправа здравството е криминал

пред 10 мес.
Македонија

Државава е шампион по корупција, Љупчо Николовски е заштитник на криминалот на Заев

пред 10 мес.
Македонија

Заев: Задоволен сум од Љупчо Николовски, не се согласувам со извештајот на Транспаренси

пред 10 мес.
Македонија

Тасева: Врз база на седум истражувања е направена перцепцијата за корупција, ајде Владата нека ги побие тие институции

пред 10 мес.
Македонија

Мицкоски: Со оваа власт Македонија ќе продолжи да тоне на скалата на Транспаренси

пред 10 мес.
Македонија

Калајџиев: Освен реторика нема поместување со борбата со корупцијата, СДСМ ја прокоцка шансата која и беше дадена

пред 10 мес.
Македонија

Проф.Силјановска за интерпелацијата на вицепремиерот Николовски и министерот Маричиќ-Со институционален илузионизам нема вистинска борба против корупцијата

пред 10 мес.
Македонија

Брнз: Извештајот на „Транспаренси“е јасен сигнал дека борбата против корупцијата останува критично важна задача

пред 10 мес.
Македонија

Славески: Заев и СДСМ се причините поради која сме најкорумпирана држава во Европа

пред 10 мес.