Ознака: korona
Македонија

Близу 500 новозаразени, 13 починати

пред 1 година
Свет

СЗО се огласи кога ќе се стави крај на пандемијата

пред 1 година
Регион

Kороната се врати во Србија и Романија

пред 1 година
Македонија

Нема ден некој да не почине од корона, денеска шестмина

пред 1 година
Свет

СЗО: Поминавме повеќе од пола пат во борбата против корона

пред 1 година
Македонија

Досега од корона умреа 6783 лица

пред 1 година
Свет

Короната ни го намали животот за десет години

пред 1 година
Македонија

Заев треба да одговори што е различен нашиот менталитет со тој на Србите, Бугарите, Хрватите

пред 2 години
Македонија

13.000 активни случаи, дневно умираат по дваесеттина

пред 2 години
Македонија

Денеска 32 починати, 199 новозаразени

пред 2 години
Македонија

Бркаме рекорди: 6000 починати од корона

пред 2 години
Македонија

Во селото Селце, Тетовско: По мајката, од корона починала и 15-годишната ќерка

пред 2 години
Македонија

Боки-13 фатил корона во затвор, ставен е во изолација

пред 2 години
Македонија

Печалбарите највиновни за ширењето на короната во Гостивар

пред 2 години
Македонија

Повторно високи бројки: Осум нови жртви на Ковид-19 и речиси 300 новозаразени

пред 2 години
Македонија

Тетово пред ковид експлозија

пред 2 години
вмро-дпмне обвинува

Пакетот на мерки против кoрона е задоцнет и неефикасен

пред 2 години
Македонија

Tреба ли ова кај нас: Во Србија оној што не сака да се вакцинира сам ќе го плаќа лекувањето ако се разболи

пред 2 години
Македонија

Ќе прогласи ли Македонија крај на пандемијата?

пред 2 години
Македонија

Во Дојран, Пехчево и во Демир Капија нема корона

пред 2 години