Ознака: контрола
Економија

Пауновски: Цената на лимоните треба да изнесува до 110 денари

пред 6 мес.
Македонија

УЈП почна да ги „чешла“ фирмите поврзани со „Рекет“

пред 1 година
Економија

УЈП ќе почне контроли кај физичките и правните лица поврзани со „Рекет“

пред 1 година
Откриени се и 40 останати прекршоци

За 24 часа 47 возачи ја пречекориле брзината во населено место

пред 1 година
Македонија

За само неколку часа регистрирани 29 возачи под дејство на алкохол во Скопје

пред 1 година
Дали се контролира само по притисок од јавноста?

Контролирани автобуси и возила за јавен превоз и откриени низа неправилности

пред 2 години
годишно се контролираат 7,5 отсто од бројот на апликации

Се проверува каде завршуваат земјоделските субвенции, тврди директорот на Платежна

пред 2 години
Застрашувачки факти

Непрекинато не следат 17.000 андроид апликации!

пред 2 години
По налогот на премиерот Бојко Борисов

На проверка над 70.000 бугарски пасоши за македонски „новобугари“

пред 2 години
Реформи во безбедносно-разузнавачките служби – до каде сме?

Само Господ може да гарантира дека нема пак да не прислушкуваат

пред 2 години