Ознака: конкурс
Магазин

Стефоска: Коментарите на партиите се погласни од оние на културните работници

пред 2 мес.
Економија

Дополнителен јавен конкурс за ангажирање на реонски попишувачи и реонски инструктори

пред 2 мес.
Магазин

Конкурсот за наградата „Роман на годината“ трае до 15 јануари

пред 4 мес.
Македонија

Членови на СДСМ стануваат Албанци само за да ги примат на работа (ФОТО)

пред 7 мес.
Македонија

Конкурс за директорите што ќе ги именува Владата

пред 8 мес.
Бруцошите чекаат вселување, денеска треба да бидат објавени резултатите

Доцнат ли резултатите од приемот на бруцоши во студентските домови?

пред 2 години
Фотографиите ќе бидат искористени во изработката на календар за 2020 година

Конкурс за геофотографија на тема „Пејзажи од селата во Македонија“

пред 2 години
објавен конкурс

Ќе се бира иновативно претпријатие на годината

пред 2 години
на првата јавна седница најавија

Антикорупциска ќе го истражува конкурсот на Министерството за култура

пред 2 години
По повторното разгледување на одбиените

Нова одлука само за „Златно славејче“, другите одбиени апликации биле непотполни

пред 2 години
Економија

Истекува рокот за апликации за мерка 3 од ИПАРД програмата

пред 2 години
Наградени средношколци во Кавадарци

И нашите млади знаат како да направат квалитетно вино

пред 2 години
Можност за македонските средношколци и студенти

Конкурс за бесплатно образование во Русија во 2019/2020

пред 2 години
Образование

МОН ги објави сместувањата во студентските домови

пред 3 години