Ознака: кочо анѓушев
Економија

Анѓушев: Мои компании добија само два тендери откако сум вицепремиер

пред 2 мес.
Економија

Анѓушев: Планот за економски раст дава резултати

пред 2 мес.
Економија

Анѓушев од Познањ: Мора да се зајакне регионална соработка(ВИДЕО)

пред 2 мес.
причинета огромна материјална штета

Анѓушев и Сугарески во посета на местото каде се излизгаа вагони од товарниот воз(ФОТО)

пред 2 мес.
„Еко-свест“  се жали во Енергетската заедница поради владина уредба за обновливи извори енергија

Анѓушев има многу мали хидроцентрали, затоа одлуката на Владата за нивна поддршка изгледа сомнително,велат од Здружението

пред 2 мес.
Ќе биде ли готов автопатот до 2021 година

Има проблеми со финансирањето на изградбата на Охрид-Кичево

пред 3 мес.
портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ со обвинување

Арсовски: Анѓушев е најзаслужен за уништувањето на македонската економија (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Економија

Имаме поволни услови за инвестирање им порачаа Заев и Анѓушев на германските бизнисмени

пред 3 мес.
Економија

Арсовски: Бизнисот на фирмите на Анѓушев цвета со народни пари

пред 3 мес.
Економија

СДСМ: Не е точно дека фирми на вицепремиерот Анѓушев добивале тендери

пред 3 мес.
претставени можни решенија за разрешување на проблемите

Анѓушев и Сугарески на средба со вработените од „Еурокомпозит 11 Октомври“

пред 3 мес.
Економија

Објавен првиот тендер за соларни централи на државно земјиште

пред 3 мес.
Почнува реализацијата на предвидените 37,5 милиони евра за рурален развој на општините 

Анѓушев: Сакаме да ја видиме земјава без кал, секој град да биде убав

пред 3 мес.
трибина „Премостување на јазот меѓу понудата и побарувачката на трудот“.

Бизнисот има недостиг на кадри, а тоа лошо ќе влијае на економијата

пред 3 мес.
Економија

Заев: Економските параметри се одлични, може треба на глава да стојам за опозицијата да сфати

пред 3 мес.
Анѓушев и Тевдовски на форум на Европската банка за обнова и развој во Брисел

Анѓушев: Постигнатиот успех на политички план е одлична база за поинтензивен економски раст

пред 3 мес.
Економија

Анѓушев: 78,8 милиони евра капитал влегле во првите три месеци

пред 4 мес.
Во тек е административната проверка на апликациите

Двојно зголемен интересот на компаниите за пари од Фондот за иновации (ВИДЕО)

пред 4 мес.