Ознака: Киријакос Мицотакис
Регион

Мицотакис: Лицата што влегуваат во Грција не се бегалци туку економски мигранти

пред 2 години
Регион

Мицотакис се согласува дека Македонија и Албанија не треба да се раздвојуваат на патот кон ЕУ

пред 2 години
по заканата на ердоган дека ќе ги протера бегалците

Мицотакис ја повика ЕУ да даде поголема финансиска помош на Турција за мигрантите

пред 2 години
ТЕШКО РАКУВАЊЕ ВО ЊУЈОРК

Мицотакис до Заев – Никогаш немаше да го потпишам Преспанскиот договор, но морам да го почитувам

пред 2 години
Во Њујорк

Мицотакис и сопругата на средба со Трамп и Меланија

пред 2 години
ЗѐАЕДНИЧКА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ВО БЕРЛИН

Мицотакис: Меркел знае што мислам за Преспанскиот договор – тој има сериозни мани

пред 2 години
ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ВО ЧЕТВРТОК ВО БЕРЛИН

Ќе ја свитка ли кичмата Мицотакис пред Меркел за Преспанскиот договор?

пред 2 години
СОСЕДОТ ПРЕСКОКНАТ

Интервју на Мицотакис за Фигаро – ни збор за Македонија

пред 2 години
писмо од грчкиот премиер до друштвото „омонија“

Мицотакис: Европскиот пат на Албанија зависи од односот кон грчкото малцинство

пред 2 години
грчкиот премиер започнува низа контакти со странски лидери

Мицотакис на средба во Париз ќе бара поддршка од Макрон

пред 2 години
ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ВО ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА

Мицотакис го пали авионот – први средби со Макрон и со Меркел

пред 2 години
Економија

Новата власт во Грција веќе се подготвува да ги намали даноците

пред 2 години
ВЖЕШТЕНИ ЛИНИИ

Кој му се јави телефонски на Мицотакис, и што си рекле со Трамп?

пред 2 години
ПОКАНАТА ПРИФАТЕНА

Мицотакис оди кај Меркел во август, Берлин не сака грчки изненадувања

пред 2 години
Регион

Грција утре гласа: Мицотакис сигурен победник, Ципрас бара од Грците прво да гласаат па да одат на плажа

пред 2 години
грција в недела гласа

Мицотакис пречекан со слоганот: Еве го премиерот

пред 2 години
финишира изборната кампања

Мицотакис со голем митинг во петок во Солун

пред 2 години
ОПОЗИЦИОНЕРОТ СО ВИЗИЈА ЗА НОВА ГРЦИЈА

Мицотакис кампањата ќе ја води со „Македонија на прво место“

пред 2 години
пред изборите за ЕУ парламентот

Мицотакис го обвини Ципрас дека лаже седум дена во неделата

пред 2 години
според грчки катимерини

Мицотакис одбива дуел со премиерот Ципрас пред изборите во Европскиот парламент

пред 2 години