Ознака: казна
Регион

Во Грција воведена казна од 100 евра ако пиете вода додека возите

пред 11 мес.
Регион

Претседателката на Европскиот парламент го казни Ангел Џамбаски за нацистичкиот поздрав

пред 2 години
Регион

Четири месеци затвор за Бугарин, кој изгорениот автобус го нарече „македонска скара“

пред 2 години
Македонија

Одбраната на Катица Јанева ќе бара одложување на издржувањето на затворската казна

пред 3 години
Свет

Шпанија воведува ново правило: Маските се задолжителни и на базени и на плажи, па дури и при сончање

пред 3 години
Македонија

Симовски: Три години затвор за сите што ќе се попишат како да се во странство

пред 3 години
Македонија

Организаторот на протестот за „Монструм“ казнет со 510 евра

пред 3 години
Македонија

Пратеникот Костовски казнет, зборувал на мобилен додека возел од Куманово кон Скопје

пред 3 години
Македонија

Aртан Груби ја платил казната на Ахмети за неносење маска

пред 3 години
Македонија

Инспекторатот предложи казна од 20.000 евра за фабриката „Пејпер Мил“

пред 3 години
Македонија

50 евра казна ако не се седи во самоизолација додека се чека резултат од ковид-тест

пред 3 години
Хроника

Шест години затвор за Тони Јакимовски

пред 3 години
Хроника

Зоран Милески-Кичеец побарал одложување на издржувањето на казната

пред 3 години
Регион

Надлежната обвинителка предложи 13 години затвор за раководството на „Златна зора“

пред 3 години
Регион

Во Грција се забранува собири на над десет лица, казни од 1000 евра

пред 4 години
Македонија

Обвинителството бара казни за седум лица од Кавадарци за неспроведување самоизолација

пред 4 години
Економија

Ситигруп казни банкар оти крадел сендвичи од кантината

пред 4 години
манипулирање со потрошувачите

Казна за „Адриа ервејс“ – продавале билети за приземјени авиони

пред 5 години
Непријатна случка за двајца Чеси

Се капеле голи во каналите на Венеција – туристи казнети со по 3.000 евра

пред 5 години
Законски проблеми за вицепремиерот

Сообраќајна казна за Бујар Османи – преминал преку полна линија додека прегледуваше двојазичност на таблите на институциите

пред 5 години